Lipienica 1
Lipienica 2
Lipienica 3
Lipienica 4
Lipienica 5
Lipienica 6
Lipienica 7
Lipienica 8
dom-lipienica

DOM W LIPIENICY


INFORMACJE OGÓLNE

Działka, na której zlokalizowano projektowany dom znajduje się w Lipienicy – niewielkiej wiosce znajdującej się w pobliżu miejscowości Krzeszów.

Przedmiotem inwestycji jest budowa budynku mieszkalnego dwurodzinnego. Jest to dom niepodpiwniczony, z użytkowym poddaszem i wbudowanym garażem.

FORMA BUDYNKU

Całe założenie architektoniczne składa się z dwóch niezależnych brył przykrytych dwuspadowym dachem, połączonym garażem. Każda z brył jest odrębnym domem mieszkalnym. Główna część usytuowana równolegle do drogi powiatowej dominuje nad całością, zarówno pod względem wielkości jak i formy. Prostopadle do niej usytuowano mniejsze skrzydło mieszczące odrębne, niewielkie mieszkanie. Dwustanowiskowy garaż zlokalizowany pomiędzy budynkami spaja oba budynki w jednolitą całość. Jego płaski dach pełni funkcję tarasu dla większej części. Ma on również funkcję izolatora, dzieli oba budynki, stwarzając dla każdego z nich indywidualną, prywatną przestrzeń.

PROGRAM FUNKCJONALNO – PRZESTRZENNY:

Projektowany budynek posiada niezależne części mieszkalne do których prowadzą odrębne wejścia zlokalizowane w północnej części działki.

Każde z mieszkań składa się z: pokoju dziennego, kuchni, spiżarni, toalety i dodatkowego pokoju. W większym budynku na piętrze (użytkowym poddaszu) znajdują się trzy sypialnie, łazienka, pomieszczenie gospodarcze oraz garderoba.

Część wspólną między mieszkaniami stanowi kotłownia i dwustanowiskowy garaż.

CHARAKTERYSTYCZNE PARAMETRY

Projekt: 2010
Realizacja: 2012-16
Autorzy: arch. Piotr Wyrostek
Inwestor: prywatny
Powierzchnia zabudowy: 245,9 m2
Powierzchnia netto: 293,70 m2