Mysłakowica 2f
Mysłakowica 2a
Mysłakowica 2c
Mysłakowica 2d

DOM W MYSŁAKOWICACH II


INFORMACJE OGÓLNE

Przedmiotem inwestycji jest budowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego, wolnostojącego.

Inwestycja zlokalizowana będzie w miejscowości Mysłakowice. W otoczeniu działki oraz w bezpośrednim jej sąsiedztwie nie występują żadne zabudowania mieszkalne ani gospodarcze. Działka Inwestora na całej powierzchni porośnięta jest niską roślinnością trawiastą. Od strony północnej teren przylega do działki leśnej. Teren przeznaczony pod planowaną inwestycję jest obszarem o dość znacznym nachyleniu.

FORMA BUDYNKU

Projektowany obiekt jest budynkiem dwukondygnacyjnym, podpiwniczonym.

Główną ideą było stworzenie budynku o zwartej bryle, przywodzącym na myśl współczesną stodołę. Udało się to osiągnąć poprzez oszczędne operowanie detalem formą a nawet kształtem zabudowy. Budynek oparty jest na rzucie prostokąta. Jedynym wystającym elementem z obrysu domu jest garaż oraz prosty wykusz.

>Zastosowano dach symetryczny o nachyleniu połaci 45o oraz jasną kolorystykę ścian zewnętrznych.

Projektowany budynek kształtem nawiązuje do budownictwa tradycyjnego naszego regiony choć jego forma została dostosowana do indywidualnych potrzeb współczesnego klienta.

PROGRAM FUNKCJONALNO – PRZESTRZENNY

Zaprojektowano budynek dwukondygnacyjny, podpiwniczony z dwustanowiskowym garażem. Kondygnacja podziemna z czterech stron zagłębiona w gruncie, z odrębnym wejściem z zewnątrz. Kondygnacja 1 i 2 nadziemna z czego druga zlokalizowana na poddaszu.

W części podziemnej znajdują się pomieszczenia gospodarcze a także rekreacyjne.

W części parterowej budynku możemy wydzielić dwie główne strefy: mieszkalną oraz gospodarczą. W pierwszej z nich znajduje się hol wejściowy z dostępem do garderoby, salon, kuchnia wraz z aneksem jadalnym, pomieszczenie TV, pom. rekreacyjne oraz wc.

Strefa gospodarcza mieści garderobę oraz dwustanowiskowy garaż. Nad częścią salonu zaprojektowano otwartą przestrzeń a jedną ze ścian przeszklono od poziomu posadzki do wysokości kondygnacji poddaszowej.

Na użytkowym poddaszu znajdować się będą trzy sypialnie, dwie łazienki, oraz indywidualne garderoby.

CHARAKTERYSTYCZNE PARAMETRY

Projekt: 2016
Realizacja: w trakcie realizacji
Autorzy: arch. Aldona Stanek, arch. Piotr Wyrostek
Inwestor: Prywatny

Powierzchnia zabudowy 262,00 m>2

Powierzchnia netto 558,40 m2