[vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_single_image image=”1545″ img_size=”700×466″ onclick=”zoom”][vc_single_image image=”1546″ img_size=”700×466″][vc_single_image image=”1547″ img_size=”700×466″][vc_single_image image=”1548″ img_size=”700×466″][vc_single_image image=”1549″ img_size=”700×466″][vc_single_image image=”1387″ img_size=”700×466″ onclick=”link_image”][vc_single_image image=”1388″ img_size=”700×466″ onclick=”link_image”][vc_single_image image=”1389″ img_size=”700×466″ onclick=”link_image”][vc_single_image image=”1390″ img_size=”700×466″ onclick=”link_image”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

DOM W MARCZYCACH


INFORMACJE OGÓLNE

Przedmiotem inwestycji jest budowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego.

Będzie to budynek piętrowy, trójkondygnacyjny – 1. kondygnacja częściowo zagłębiona w gruncie, 2. w całości nadziemna, 3. będąca użytkowym poddaszem.

Działka, na której planuje się powyższą inwestycję znajduje się w miejscowości Marczyce. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się głównie rozproszona zabudowa jednorodzinna, na którą składają się domy jednorodzinne jedno i dwupiętrowe.

FORMA BUDYNKU

Z uwagi na znacznie pochylenie działki, projektowany budynek będzie częściowo zagłębiony w istniejącym terenie. W wyniku tego powstała kondygnacja, która od strony ogrodu jest całkowicie zagłębiona w gruncie, a od strony frontu jest odsłonięta. Żeby uniknąć sytuacji, w której aby dostać się do części dziennej zlokalizowanej na podwyższonym parterze, trzeba pokonywać schody zewnętrzne, główne wejście do budynku zlokalizowano w kondygnacji przyziemia. Bryłę budynku charakteryzują wzajemne przesunięcia poszczególnych kondygnacji tworząc na górze tarasy, a na dole podcienie. Wysunięty element podwyższonego parteru jest współczesną formą wykusza. Projektowany budynek mimo nowoczesnej bryły, poprzez zastosowanie symetrycznego dachu, tradycyjnych materiałów takich jak naturalny kamień, drewniane deskowanie czy bielone ściany, nawiązuje do preferowanego w naszym regionie budownictwa charakteryzującego się prostą formą, dachami nie posiadającymi okapów, krytymi głównie dachówką ceramiczną lub szarym łupkiem.

PROGRAM FUNKCJONALNO-PRZESTRZENNY

Do głównej, reprezentacyjnej części domu, która w związku z usytuowaniem budynku na gruncie o silnym nachyleniu zlokalizowana została na wyniesionym w górę parterze, dostajemy się przez wejście usytuowane w przyziemiu budynku.

Przyziemie składa się z części komunikacyjnej, dwustanowiskowego garażu, pomieszczeń gospodarczych i technicznych.

Parter składa się z centralnie usytuowanej komunikacji, którą połączono z pokojem dziennym, kuchnią, toaletą oraz pokojem z indywidualną łazienką i garderobą.

Z pokoju dziennego przewidziano wyjście na taras zlokalizowany w ogrodowej części budynku.

Na piętrze znajdować się będą pokoje sypialniane, komunikacja połączona z ogólnodostępną łazienką, oraz garderobą.

CHARAKTERYSTYCZNE PARAMETRY

Projekt: 2014

Realizacja: w trakcie realizacji
Autorzy: arch. Piotr Wyrostek
Inwestor: Prywatny
Powierzchnia zabudowy 171,50 m²
Powierzchnia netto 349,83 m²
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]