TOMPOL III
TOMPOL III
TOMPOL III
TOMPOL III

BUDYNEK WIELORODZINNY – JELENIA GÓRA CIEPLICE


INFORMACJE OGÓLNE

Przedmiotem inwestycji jest projekt zespołu siedmiu budynków mieszkalnych wielorodzinnych, oraz elementów zagospodarowania terenu i infrastruktury technicznej. Inwestycja zlokalizowana będzie w Jeleniej Górze, Cieplicach.

Działki, na których planuje się powyższą inwestycję znajdują się w Cieplicach Zdroju – uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry.

Na danym terenie wybudowanych będzie siedem budynków wielorodzinnych, w których znajdować się będzie łącznie126 mieszkań i 35 indywidualnych garaży.

Na działkach oraz częściowo w pasie ulicznym zaplanowano 117 stanowisk postojowych przeznaczonych dla mieszkańców oraz osób przebywających okresowo.

FORMA BUDYNKU

Projektowane obiekty to trzykondygnacyjne, niepodpiwniczone budynki mieszkalne z wbudowanymi garażami indywidualnymi.

Każdy budynek zaprojektowano wg tych samych zasad kształtowania bryły, kompozycji elewacji i detalu architektonicznego co pozwoliło stworzyć jednolitą urbanistycznie przestrzeń.

Do budowy przewidziano użycie tych samych materiałów i jednolitej kolorystyki głównych elementów budynku. Elementem indywidualnym dla każdego budynku będzie odrębna kolorystyka wnęk loggii i balkonów oraz strefy wejściowej.

Formą budynek będzie nawiązywał do regionalnego budownictwa i krajobrazu (dach dwuspadowy). Materiałami wykończeniowymi odpowiadać będzie sąsiednim, istniejącym budynkom mieszkalnym (jasna kolorystyka).

PROGRAM FUNKCJONALNO-PRZESTRZENNY

W budynku znajdować się będą lokale mieszkalne wielopokojowe oraz jednopokojowe, przeznaczone do zamieszkania przez rodziny o różnych modelach. Łącznie w jednym budynku na wszystkich kondygnacjach znajdować się będzie 18 lokali mieszkalnych. Oprócz tego na parterze znajdować się będzie 5 garaży, pomieszczenie techniczne (węzeł cieplny), gospodarcze (wózkownia). Wszystkie kondygnacje łączyć będzie klatka schodowa z centralnie umieszczonym szybem windowym. Trzy mieszkania na poddaszu będą posiadały antresole.

CHARAKTERYSTYCZNE PARAMETRY

Lokalizacja: Jelenia Góra, Cieplice, ul. PCK
Projekt: 2016
Realizacja: w trakcie realizacji
Autorzy: arch. Piotr Wyrostek, arch. Daniel Wilk, arch. Aldona Stanek
Inwestor: TOMPOL, Leszno
Powierzchnia zabudowy budynków mieszkalnych: (7×356,8 m2) 2497,6 m2
Powierzchnia całkowita budynków mieszkalnych: (7×1283,2 m2) 8982,4 m2