POLIMARKET - 6
POLIMARKET - 2
POLIMARKET - 1
POLIMARKET - 4

BUDYNEK MIESZKALNO USŁUGOWY- JELENIA GÓRA


INFORMACJE OGÓLNE

Przedmiotem inwestycji jest budowa budynku mieszkalno – usługowego zlokalizowanego w Jeleniej Górze, w ścisłym jego centrum.

Jest to kolejny etap zabudowy istniejącego kwartału zamkniętym ulicami: Drucianą, Grodzką i pl. Ks. Stefana Wyszyńskiego.

Całość zamierzenia obejmuje:

Budowę pięciokondygnacyjnego budynku mieszkalnego z usługą zlokalizowaną w parterze oraz garażem podziemnym.

Nowy segment stanowić będzie wizualnie odrębną część. Funkcjonalnie, będzie połączony z budynkiem sąsiednim w części garażowej. W parterze będzie posiadał odrębne lokale usługowe, na wyższych kondygnacjach odrębne lokale mieszkalne.

FORMA BUDYNKU

Projektowany budynek znajduje się strefie zabudowy śródmiejskiej Jeleniej Góry, gdzie przeważa głównie zabudowa mieszkalno-biurowa z usługą zlokalizowaną w parterze. Są to w większości budynki w formie kamienic, o wysokości od 3 do 5 kondygnacji.

Projektowany obiekt usytuowany będzie w narożniku ulic Drucianej i Wyszyńskiego.

Od strony ul. Wyszyńskiego budynek posiada prostą i współczesną formę. Parter jest wyraźnie odcięty od wyższych kondygnacji a dodatkowo efekt wzmocniono stosując okładziny z szarych płyt granitowych. Na wyższych kondygnacjach elewacja utrzymana jest w jasnych odcieniach. Jej płaszczyzna została w kilku miejscach złamana, nadając budynkowi lekkiej dynamiki i tworząc niewielkie nadwieszenia nad częścią parterową. Od strony ul. Drucianej forma budynku zmienia charakter. Część nowoczesna znika i pojawia się część historyczna. W elewacji tej powstały dwie kamienice, których bryły i proporcje zostały ukształtowane na bazie istniejących źródeł historycznych.

PROGRAM FUNKCJONALNO-PRZESTRZENNY

Budynek będzie pełnił funkcję mieszkalno – usługową.

Funkcjonalnie został podzielony na trzy części:

I część – kondygnacja podziemna, w której mieszczą się stanowiska postojowe dla mieszkańców budynku, oraz pomieszczenia techniczne.

II część – I kondygnacja nadziemna, podzielona została na dwa lokale usługowe z odrębnymi wejściami. Znajduje się tu również główne wejście do klatki schodowej prowadzonej na kondygnacje z lokalami mieszkalnymi.

III część – II-V kondygnacja nadziemna. Pozostałe kondygnacje przeznaczone są na lokale mieszkalne. Na kondygnacjach od II do IV znajduje się po 6 mieszkań. Na ostatniej V kondygnacji znajdują się 3 mieszkania.

CHARAKTERYSTYCZNE PARAMETRY

Lokalizacja: Jelenia Góra
Projekt: 2015
Realizacja: w trakcie realizacji
Autor: arch. Piotr Wyrostek
Inwestor: Polimarket Spółka z o.o.
Powierzchnia zabudowy 452,00 m2
Powierzchnia netto 2186,99 m2